Poznaj autorkę

Dojczevita, czyli jak to robią Niemcy?

Cześć drogi czytelniku. Fajnie, że tu zajrzałeś. Z tej strony ja – czyli Ewelina.

Bardzo miło mi Cię w tych skromnych progach powitać.

Jeśli interesujesz się tematyką krajów niemieckojęzycznych i chciałbyś od czasu do czasu zaglądnąć szczególnie do naszego zachodniego sąsiada zza miedzy, czyli Niemiec, to ten blog będzie dla Ciebie odpowiedni.

Wprawdzie jest wiele prześwietnych innych pamiętników internetowych i poradników na ten temat – poszperaj sobie w nich jak najbardziej i poszerzaj Twoją wiedzę.

Ale oczywiście nie obrażę się, jeśli i tu, na tym blogu, znajdziesz coś dla siebie i złożysz mi regularne odwiedziny – zwłaszcza, jeśli na dłużej bądź krócej przyszło Ci grać rolę emigracyjnego tułacza. Bądź gdy pojawisz się tu tak po prostu z czystej ciekawości.

Piszę o Niemczech, o zwyczajach niemieckich, szkołach w Niemczech, oraz o tym jak zorganizować się w Niemczech a także publikuję wywiady z niemieckimi naukowcami i ciekawymi ludźmi z Niemiec.

Wiele lat już zgłębiam język, kulturę i historię tego kraju – czy to w czasie moich studiów germanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim czy też przez kolejne lata w tym państwie mieszkając.

Chętnie się z tą wiedzą chcę z Tobą podzielić – stąd pomysł na ten właśnie blog.

A jeszcze lepiej byłoby, gdybyś Ty zechciał zostawić Twoje refleksje i przemyślenia na temat Niemiec – chociażby w postaci ciekawego komentarza na łamach tego bloga. Na pewno skorzystają z Twej wiedzy i doświadczenia inni czytelnicy, jak i ja. Co dwie głowy, to nie jedna – mówi znane przysłowie. Razem można więcej zdziałać.

Zatem miłego czytania i do dzieła!

E-mail:

kontakt@dojczevita.pl

Zapisz się na newsletter:

Twój e-mail:
Twoje Imię:
Zgadzam się z polityką prywatności